Rutetabellar


Bussruter.

Båtruter.

Ferjeruter Rogaland

 

Sponsorar


215 stillte til start i aktiv klasse i Ølmedal Rundt i dag. Dette er rekordmange og det er dameklassen som aukar mest.

Været viste seg ikkje frå den beste sida i dag, men arrangementet var som alltid prikkfritt, og det var god stemning blant publikumSmile 

Nytt av året er at barneløpet startar rett etter hovudfeltet. Omlag 90 born stillte til start og fekk høyra jubelen frå folkemassen langs løypa. 

Jarle Nordtveit Åsheim, VIL, var den raskaste imslandsbuen i år, og kom i mål på tida 28.32.40. Av imslandsdamene er det Gro Anita Imsland, Team Imsland, som spring raskast. 

Du kan lesa meir i Haugesund Avis: Ny rekord i Ølmedal Rundt og i Grannar: Mange trassa regnværet

 

 

REULTATLISTE DAMER:

1,KJERSTI FRESVIK, GULAR, 24:33,80, 
2,LISA KVAMME, HJELMELAND IL, 25:19,98, 
3,ANN KRISTIN MOSBRON, SPIRIT, 25:25,40, 
4,MIRIAM BERG HOVDA, HAUGESUND TRIATHLON KLUBB, 27:04,13, 
5,INGRID KRISTIANSEN, GULAR, 27:04,16, 
6,CECILIE KLUNGTVEIT, SANDNES IL, 27:06,79, 
7,NINA KRISTIN HOLTAR, GTI, 27:41,67, 
8,ELLINOR AUSTRHEIM, HIL, 28:01,70, 
9,KIRSTI SØNSTABØ, SPIRIT, 28:50,34, 
10,LILLY HUNDSEID, Vikedal, 28:58,22, 
11,SILJE FØRRE, HJELMELAND IL, 29:13,31, 
12,KRISTIN HETLESÆTER, HJELMELAND IL, 29:26,29, 
13,FREYA MJØLSNES, FINNØY, 29:37,64, 
14,RAGNHILD AAREKOL, VIL, 29:46,45, 
15,LENA FRØYLAND, SPIRIT, 29:50,70, 
16,BEATE AAREKOL, VIL, 29:52,97, 
17,THEA HOVDA, HTK, 29:53,03, 
18,STINE DYBDAHL, KOPERVIK, 30:09,12, 
19,HILDE SKJOLD, SKJOLDAR, 30:25,04, 
20,KAIDY DALE, ETNE IL, 30:48,99, 
21,INGER LISE HELGEVOLD-BANG, VIL, 31:01,70, 
22,GRO ANETT LEIFSEN, VIL, 31:23,02, 
23,SUNNIVA STOKKEVÅG KOLÅS, ETNE IL, 31:29,78, 
24,MARTE DALE, BRYNE, 31:34,35, 
25,GRO ANITA IMSLAND, TEAM IMSLAND, 31:35,99, 
26,TOVE KARBØL, SAUDA IL, 31:46,31, 
27,IDA JOHANNE  HEGGEN, CROSSFIT SENTRUM, 31:56,73, 
28,ANNE VATNEDALEN, BYKLE IL, 32:10,49, 
29,LOES TORF, SAND IL, 32:18,36, 30
30, BJØRG HETLESÆTER, HJELMELAND IL, 32:19,36, 
31,LENE KARIN KYLLESØ, HJELMELAND IL, 32:21,00, 
32,SIRI TUNGLAND, SAUDA IL, 32:32,75, 
33,ASTRID ESPELAND, SAUDA IL, 32:39,16, 
34,ANN-KRISTIN FURSETH, VIL, 32:40,91, 
35,MARIA STEINSLAND MEDHUS, RØLDAL, 32:41,89, 
36,ANDREA OPSAL, VIL, 32:44,45, 
37,KRISTIN BRUKNAPP, Sauda Sykkelklubb, 32:56,28, 
38,KAREN  KYLLESØ, HJELMELAND IL, 33:05,39, 
39,MATHEA MELBERG, STAAL IL, 33:13,71, 
40,KRISTINA FEDJE, ETNE IL, 33:24,37, 
41,ANE HJØRUNGDAL VIKA, HJELMELAND IL, 33:26,55, 
42,BERIT ØRNES ASHEIM, VIL, 33:41,83, 
43,LINA ESPEVIK, STAVANGER SPRINT, 33:46,96, 
44,ANITA HAUGLAND, STORD IL, 33:53,49, 
45,INGER LINN IMSLAND, TEAM IMSLAND, 34:01,37, 
46,MARTHE  LUNDE FLYDAL, SAUDA IL, 34:04,12, 
47,SYNNE RULLESTAD, ØLEN IL, 34:08,70, 
48,FRIDA HUNDHAMMER, VIL, 34:10,82, 
49,LAILA BÅRDSEN, TYSVÆR IL, 34:16,97, 
50,ELDBJØRG RULLESTAD, ØLEN IL, 34:22,31, 
51,TOMINE DALBERG, VIF, 34:33,59, 
52,ANE H FOLDØY, SAND IL, 34:45,99, 
53,MATHILDE NERHEIM, Suldal IL, 34:56,00, 
54,ELISABETH HAUKELAND, HAUGESUND, 35:08,81, 
55,AURORA AAREKOL, VIL, 35:19,56, 
56,HEDDA GJERDE, VIL, 35:21,77, 
57,BIBBI  KROBATH OLESEN, STAS SULDAL, 35:48,99, 
58,MARTE SØYLAND, VIL, 36:14,88, 
59,LIVA IMSLAND, TEAM IMSLAND, 36:27,48, 
60,TONE MERETHE HUSTVEIT, SAND IL, 36:28,65, 
61,ÅSA BERGE, NOTEAM, 36:33,27, 
62,STINA KIRKETEIG, ØLEN IL, 36:46,60, 
63,GRO HELLAND, Suldal IL, 36:51,60, 
64,ELINE ASHEIM, VIL, 37:09,37, 
65,TONE SANDE FISKETJØN, Suldal IL, 37:12,56, 
66,ANE TONGLAND, SAUDA IL, 37:16,02, 
67,MARINA LØVIK, SAUDA IL, 37:16,84, 
68,LIVA  FATTNES, SAUDA IL, 37:18,33, 
69,ANDRINE UBØE, NEDSTRAND IL, 38:47,46, 
70,GURO AKSLAND, NEDSTRAND IL, 38:50,48, 
71,NATALIE HELLERSLIEN, NOTEAM, 39:28,45, 
72,VALEN HENRIETTE, SVEIO, 39:29,82, 
73,EMILIE AKSLAND, NEDSTRAND IL, 40:06,57, 
74,HILDEGUNN HUSTVEIT, KOLNES, 40:15,29, 
76,INA B LINDANGER, NOTEAM, 40:50,44, 
77,LIVA MARIE NYBRU, HOMMERSÅK IBK, 41:10,02, 
78,HEGE KNUDSEN, HAUGESUND, 41:21,34, 
77,TORILL JACOBSEN, HAUGESUND, 41:24,90, 
79,HILDE LØVEREIDE, HIL, 41:41,70, 
80,CHRISTINA MARVIK, STAS-SPRINGARANE, 42:26,66, 
81,SIRI FØRLAND, STAS SULDAL, 42:26,77, 
82,SIGRID MARIE EIKELAND, VIL, 42:32,06, 
83,MAY-LINDA DUFF, VEDAVÅGEN IDRETSLAG, 44:21,86, 
84,LINDA GJELSTEN, RØLDAL, 45:52,84, 
 
 
Menn
1,URIGE BUHTA, HIL, 20:46,78, 
2,RAGNAR  STØLSMARK, GTI - STAVANGER, 21:17,12, 
3,SVEIN OVE RISA, NOTEAM, 21:34,12, 
4,ERIK RULLESTAD, HIL, 21:39,66, 
5,GAUTE KVÅLE, RØLDAL, 22:12,71, 
6,MORTEN GJENDEM, ØLEN IL, 22:25,08, 
7,SJUR RØTHE, NOTEAM, 22:28,05, 
8,MAGNUS FØRRE, HAUGESUND TRIATHLON KLUBB, 23:20,22, 
9,TORE OLAV KRISTIANSEN, COLLABORA, 23:27,18, 
10,NILS MAGNUS GRAVE BØEN, KORLEVOLL IL, 23:27,35, 
11,MAGNUS LIAN AARESTAD, SANDNES IL, 23:31,21, 
12,ARNE ANDREAS PEDERSEN DØSKE, HIL, 23:31,42, 
13,LEIF INGE LØLAND, HYLSFJORDEN IL, 23:37,92, 
14,JENS MARCUSSEN, SULDAL IL, 23:38,52, 
15,RASMUS STØLSMARK, GTI - STAVANGER, 24:09,51, 
16,JARLE LANGELAND, BTC, 24:30,44, 
17,VEBJØRN NERHEIM, SULDAL IL, 24:38,07, 
18,ASBJØRN SKOGLUND, Sauda Sykkelklubb, 24:39,54, 
19,RONNY RASMUSSEN, AIBEL, 24:41,34, 
20,ØYVIND RØGENES, Suldal IL, 24:41,48, 
21,TOR ARNE DOMMERSNES, HAUGESUND TRIATHLON KLUBB, 24:44,90, 
22, HANS WIDERØE, HJELMELAND IL, 24:46,70, 
23,EIRIK HOPE, ÅKRA IL, 24:51,97, 
24,TORIM ENNO, ØLEN IL, 24:53,44, 
25,OLA MJØLHUS, HJELMELAND IL, 25:16,53, 
26,ROAR BIRKELAND, SAUDA IL, 25:22,21, 
27,TOR ARNE123 SANDVIK, KLYPETUSSEN IL, 25:24,82, 
28,RUBEN KLEIVEN, STEGABERG IL, 25:55,91, 
29,PER JARLE SMAAMO, SAND IL, 26:02,94, 
30,OLA KLEPPA, HJELMELAND IL, 26:04,12, 
31,EINAR MARTINSEN, VIKEBYGD, 26:07,35, 
32,LARS HELGE LØLAND, HYLSFJORDEN IL, 26:21,18, 
33,ODDGEIR STRÅBØ, SAUDA IL, 26:23,30, 
34,KJETIL SÆVAREID, ETNE IL, 26:33,05, 
35,TORE ANDRE MELBERG, GJESDAL, 26:34,26, 
36,JAN ESPEN LANTON, KOPERVIK, 26:35,73, 
37,JAN  ERVESVÅG, AIBEL, 26:46,92, 
38,KJELL OTTO GARD, STEGABERG IL, 26:55,01, 
39,PETER ØREN, ETNE IL, 26:56,99, 
40,LASSE ASHEIM, VIL, 26:58,62, 
41,ØRJAN LØHAUGEN, IF KLYPETUSSEN, 27:02,67, 
42,PER INGE FJELLHEIM, NY VON, 27:03,17, 
43,STIG MORTEN NERHEIM, Suldal IL, 27:10,77, 
44,ØYVIND DYBING, Sauda Sykkelklubb, 27:12,21, 
45,SIGMUND PEDERSEN, SVEIO, 27:14,49, 
46,JOHANNES DALE, ETNE IL, 27:30,19, 
47,SVEIN TORE MANNES, ÅKRA IL, 27:31,51, 
48,BJØRN TORE LUNDE, ØLEN IL, 27:48,36, 
49,MIKAEL OPHEIM, STATOIL, 27:53,03, 
50,TERJE AAREKOL, VIL, 27:54,52, 
51,BÅRD OLAV STEINSLAND MEDHUS, RØLDAL, 27:54,75, 
52,ARILD AUSTERHEIM, VIL, 28:00,72, 
53,SVERRE AKSLAND, STEGABERG IL, 28:05,24, 
54,TORMOD NYBRU, HOMMERSÅK IBK, 28:08,00, 
55,OTTO DYBDAHL, KOPERVIK, 28:16,38, 
56,JENS TJØSVOLD, HIL, 28:18,87, 
57,KLEMENTSEN GEIR ARNE, SAUDA IL, 28:20,24, 
58,JAN STEINSTØ, Torvastad, 28:22,89, 
59,GEIR DYBDAHL, KOPERVIK, 28:32,08, 
60,JARLE NORDTVEIT ÅSHEIM, VIL, 28:32,40, 
61,PER OVE ESPEVOLL, VIL, 28:37,78, 
62,IVAR  BAKKA, SAUDA IL, 28:41,22, 
63,MARIUS ROSSEBØ AMUNDSEN, SKJOLDAR, 28:51,31, 
64,VEBJØRN SKIPEVÅG, Viking Fotball, 29:00,19, 
65,PER MOLAND, VIL, 29:00,75, 
66,REIDAR AUSTRHEIM, VIL, 29:01,54, 
67,JAN ERIK FEDJE, ETNE IL, 29:08,83, 
68,SIGMUND RISØY, ØLEN IL, 29:10,67, 
69,MAGNE KLEMENTSEN, Sauda Sykkelklubb, 29:14,73, 
70,KRISTEN FATLAND, Vikedal, 29:33,48, 
71,ANDREAS LUNDE, BJOA, 29:35,52, 
72,VEGARD MATRE, VIL, 29:40,23, 
73,THOMAS KIRKETEIG, ØLEN IL, 29:40,76, 
74,BENJAMIN HOLE, ØLEN IL, 29:47,09, 
75,BJARTE RØRTVEIT, SKJOLDAR, 29:51,56, 
76,KJELL ANDREAS LINDGREN, NEDSTRAND IL, 29:57,97, 
77,TORE ESPEVIK, NEDSTRAND IL, 30:11,31, 
78,SKJALG DUESUND, IF KLYPETUSSEN, 30:19,81, 
79,HENNING ERLEND WIDERØE,HJELMELAND IL, 30:21,17, 
80,JONE ODDEN, Suldal IL, 30:23,80, 
81,MATS BREIVIK, SAUDA IL, 30:26,49, 
82,SUAD SOFTIC, SAND IL, 30:30,39, 
83,LARS HENNING KINGSRØD, CENTRUM RØR, 30:35,68, 
84,FØRRE BAARD, NOTEAM, 30:37,42, 
85,KRISTIAN WAHL JENSEN, CROSSFIT SENTRUM, 31:08,15, 
86,ODDBJØRN FRØYLAND, HTK, 31:09,46, 
87,JOHANNES  BASTLIEN, ØLEN IL, 31:14,13, 
88,HENNING JOHNSEN, HAUGESUND TRIATHLON KLUBB, 31:17,92, 
89,ÅDNE KVÅLE, RØLDAL, 31:32,84, 
90,KRISTIAN AKSLAND, NOTEAM, 31:40,07, 
91,LEIF HOLE, ØLEN IL, 31:40,48, 
92,LASSE HØILAND KNUTSEN, NOTEAM, 31:52,15, 
93,TORBJØRN IMSLAND, ØLEN IL, 31:52,84, 
94,LARS-EGIL BAKKA, Suldal IL, 31:53,15, 
95,ØYSTEIN FRØYLAND, FØRRESFJORDEN, 31:54,19, 
96,KRISTIAN RINGHAGEN, SAUDA O-KLUBB, 31:58,64, 
97,VIGLEIK BAKKEDAL, VIL, 32:12,20, 
 
99,INGE FATLAND, VIL, 32:19,76, 
100,IVAR JOHANNES HANDELAND, SAUDA IL, 32:28,33, 
101,SVEIN ERIK LARSEN, NOTEAM, 32:30,19, 
102,JULIAN HOLTAR PEDERSEN, MIL, 32:51,04, 
103,ANDERS TJØSVOLD, HIL, 32:54,73, 
104,KJELL TORE PEDERSEN, MIL, 32:57,67, 
105,JONATAN VALEN, SVEIO, 33:04,84, 
106,KJELL ARNE LENDE, SEVLANDSVIK, 33:17,39, 
107,AGNAR NAUSTDAL, BJOA, 33:34,03, 
108,HARALD MÅGE, IF KLYPETUSSEN, 33:37,80, 
109,ASBJØRN VALEN, SVEIO, 33:40,42, 
110,KONRAD VIKEDAL, VIL, 33:53,57, 
111,ANDREAS DØSKE, HIL, 34:01,13, 
112,HANS KAALD, SVEIO, 34:11,36, 
113,STIAN BAUGE, BJOA, 34:22,84, 
114,ØYSTEIN EIDE ESKELAND, STORD IL, 34:29,80, 
115,WIDERØE ERLEND HENNIG, HJELMELAND IL, 34:40,12, 
116,JARLE HEDDELAND, ØLEN IL, 34:43,00, 
117,GUNNVALD GUNDERSEN, IF KLYPETUSSEN, 34:44,73, 
118,RAYMOND SUSORT, TYSVÆR IL, 34:46,83, 
119,LEIFSEN LEIV ØYSTEIN, VIL, 34:47,07, 
120,GALTUNG KRISTOFFER TESDAL, ETNE IL, 34:49,89, 
121,PER RUNE KOLÅS, ETNE IL, 35:01,74, 
122,SIGBJØRN ALSAKER, ETNE IL, 35:03,12, 
123,DINA ARNESTAD, ØLEN IL, 35:54,60, 
124,KJELL OVE IMSLAND, VIL, 36:13,52, 
125,LARS MAGNUS NYBRU, HOMMERSÅK IBK, 36:40,01, 
126,RIKARD AKSLAND, NEDSTRAND IL, 36:45,94, 
127,SVEINUNG ARNESTAD, ØLEN IL, 36:47,09, 
128,ODD KÅRE GRØTTLAND, HGSD.BORDTENNISKLUBB, 37:27,48, 
129,NORLEIV AUSTRHEIM, SAUDA IL, 38:29,32, 
130,MORTEN HEGGEBØ, TYSVÆR IL, 41:08,26, 
131,SANDER HANSEN, VÅLAND SKOLE, 43:29,94, 
132,ARILD ERSDAL, CENTRUM RØR A/S, 43:29,98, 
 
 
 
 
.
FaceBook

Kontakt:

Bente Kjos-Wenjum: bente.kjos@gmail.com tlf: 472 31 735
Lasse Skipevåg: lars@skipevag.com tlf: 905 25 716